Katalog spraw urzędowych

Laureaci konkursu „Pokolenia się wspierają i o zdrowie razem dbają” nagrodzeni podczas Powiatowego Kampusu Zdrowia

KulturaEdukacja
31 maja 2026
Laureaci konkursu „Pokolenia się wspierają i o zdrowie razem dbają” nagrodzeni podczas Powiatowego Kampusu Zdrowia

Podczas Powiatowego Kampusu Zdrowia odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pn. „Pokolenia się wspierają i o zdrowie razem dbają”, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieliczce oraz Powiat Wielicki.

Nagrody młodym artystom wręczyły Wicestarosta Wielicki Ewa Ptasznik oraz Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieliczce dr n. med. Ewa Wiercińska.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I–III szkół podstawowych z terenu Powiatu Wielickiego i miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, wzajemnej troski oraz budowania relacji międzypokoleniowych już od najmłodszych lat.

Laureaci konkursu:
I miejsce
Aleksandra Balicka, kl. II A
Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu

II miejsce
Alicja Balczyńska, kl. I B
Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
Ada Schabowska, kl. I
Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici

III miejsce
Leon Laszczyk,
Damian Kwinta,
Wiktor Salwach,
Szkoła Podstawowa nr 5 Specjalna im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce

Wyróżnienia:
Jagoda Bąk, kl. III A
Szkoła Podstawowa im. Bł. O. Narcyza Jana Turchana w Trąbkach,
Jan Makuch, kl. I
Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu,
Amelia Chwajoł, kl. II
Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Winiarach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności, talentu i zaangażowania. Dziękujemy za piękne prace pokazujące, jak ważne są zdrowie, wzajemne wsparcie i więzi międzypokoleniowe.