Sobota 27 kwietnia, 2024 Imieniny: Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz
Unia Europejska

Aktualności

04-12-2013

Sukces we Wrocławiu

Udanie zaprezentowały się najmłodsze siatkarki MKS MOS Wieliczka trenujące pod opieką Grzegorza Stareńczaka w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. Został on rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2003 (kl. 4) oraz rocznik 2002 (kl. 5) i w każdej z nich wystartowało po 20 drużyn z całej Polski.

W kategorii klas IV (dwójki) Wieliczkę reprezentowały dwa zespoły. W składzie pierwszego wystąpiły: Martyna Lewińska, Gabriela Pabian, natomiast drugiego: Justyna Wilk, Alicja Bogdan oraz Anna Janus. W gronie 20 zespołów świetnie spisał się pierwszy zespół, zdobywając trzecie miejsce i brązowe medale. W całym turnieju zawodniczki rozegrały 10 meczów, z których 8 zwyciężyły. Drugi zespół, który po raz pierwszy uczestniczył w tak prestiżowych zawodach uplasował się na miejscu 15. W kategorii klas V (trójki) wystąpiło także 20 zespołów, w tym 3 drużyny z Wieliczki w składzie: Wieliczka I: Wiktoria Tyrańska, Natalia Hojoł, Julia Stępska, Oliwia Mroźnik; Wieliczka II: Wiktoria Szczupak, Kamila Małota, Julia Mika, Julia Karteczka, Katarzyna Kosidło; Wieliczka III: Małgorzata Pieczko, Paulina Huk, Klaudia Seweryn, Anna Piekarniak Wszystkie trzy zespoły zaprezentowały się z dobrej strony, zajmując kolejno miejsca: Wieliczka II – 4 miejsce, Wieliczka I – 5 miejsce, Wieliczka III – 15 miejsce. W klasyfikacji zespołowej, w której brano pod uwagę wyniki dwóch najwyżej sklasyfikowanych w turnieju drużyn z jednego klubu wysokie drugie miejsce zdobył zespół MKS MOS Wieliczka. Dziewczęta otrzymały srebrne medale oraz pamiątkowy Puchar, który wręczyła Dyrektor Lotniczych Zakładów Naukowych. MOS