Piątek 7 maja, 2021 Imieniny: Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August
Unia Europejska

Aktualności

09-04-2021

WF z AWF – czas start! Ruszają zapisy na szkolenia dla nauczycieli

Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.

Od 8 kwietnia każdy chętny nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej, średniej i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może zapisać się na szkolenie. Nie musi tego zrobić pierwszego dnia. Rejestracja będzie otwarta do końca roku szkolnego.

Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w 1 szkoleniu. Będzie ono kompleksowe i obejmie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym, pojawiającym się w związku z pandemią. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie psychologiczne.

W jaki sposób nauczyciel może zgłosić się na szkolenie?

Na szkolenie będzie można zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie internetowej programu www.wfzawf.pl. Aby dokonać rejestracji, nauczyciel zostanie poproszony o wpisanie w formularzu specjalnego kodu, który przekaże mu dyrektor szkoły. Po wypełnieniu formularza zgłoszenie trafi do konkretnego ośrodka szkoleniowego – właściwej AWF. Akademia prześle nauczycielowi potwierdzenie zgłoszenia na szkolenie. Po otrzymaniu informacji o możliwości rozpoczęcia szkoleń każdy z ośrodków szkoleniowych przekaże nauczycielom informację dotyczącą konkretnego terminu i formy szkolenia.
Każda z uczelni ma przypisane poszczególne województwa, z których nauczyciele mogą zgłaszać się na szkolenie:

•          AWF Warszawa – mazowieckie oraz warmińsko-mazurskie;

•          filia AWF Warszawa w Białej Podlaskiej – lubelskie oraz podlaskie;

•          AWFiS w Gdańsku – zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie;

•          AWF Katowice – śląskie i łódzkie;

•          AWF Wrocław – dolnośląskie i opolskie;

•          AWF Kraków – podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie;

•          AWF Poznań – wielkopolskie oraz lubuskie.


Kiedy rozpoczną się szkolenia nauczycieli?

Konkretny termin rozpoczęcia szkoleń będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej. Rozpoczęcię zajęć dla nauczycieli planowane jest na kwiecień. Szczegółowy harmonogram szkoleń przekaże nauczycielom właściwa AWF. Terminy zostaną również opublikowane na stronie www.wfzawf.pl
 

Co dalej?

Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą, która zechce aplikować do programu, ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Zajęcia przewidziano dla grup do 20 osób. Pozwoli to na przeprowadzenie około 300 tys. godzin zajęć.
Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Programu „WF z AWF”

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.wfzawf.pl. To na niej znajduje się formularz zgłoszeniowy na szkolenie dla nauczycieli. Oprócz tego to również baza wiedzy. Szczegółowe opisy szkolenia z podziałem na etapy edukacyjne, a także dane kontaktowe do ośrodków szkoleniowych.

Więcej informacji o inauguracji programu

 

 

Ilość zdjęć w galerii: 1
Podziel się:
MENU