Niedziela 28 kwietnia, 2024 Imieniny: Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis
Unia Europejska

Aktualności

21-03-2013

Sukcesy w Małopolskich Igrzyskach

W Olkuszu odbyła się kolejna edycja Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach, w której wzięło udział 12 zawodników klubu MKS MOS Wieliczka.

W Małopolskiej Licealiadzie dziewcząt 3 miejsce wywalczyła Marcelina Tracz reprezentująca XV LO w Krakowie. Bartosz Ślęczka, w grupie chłopców, zajął 12 pozycję. Wielki sukces odniósł Konrad Buś który wygrał Małopolską Gimnazjadę Chłopców; Wojciech Zdeb uplasował się na 15 miejscu (obaj zawodnicy reprezentują wielickie gimnazjum), Kamil Wrześniak zakończył zawody na pozycji 21 a Paulina Gajek ukończyła turniej na 12 miejscu. W grupie szkół podstawowych 4 lokatę wywalczył Wojciech Golenia. Jego brat Jan zajął miejsce 12, a tuż za nim uplasował się Jan Paweł Gawor. W grupie dziewcząt świetne zagrała Michalina Dębowska, która zajęła najniższe miejsce na podium. Warto pochwalić również ośmioletnią Izabelę Janiak, która uzyskała 11 lokatę; Klaudia Krzyszkowska zajęła ostatecznie miejsce 16. Zawodnicy zdobyli w sumie 3 miejsca pucharowe, a także wiele wysokich lokat. Warto wspomnieć, że Marcelina Tracz i Konrad Buś w tym roku otrzymali stypendium sportowe Powiatu Wielickiego. BC