Wtorek 22 września, 2020 Imieniny: Tomasz, Maurycy, Joachim, Milana
Unia Europejska

Aktualności

21-05-2020

Epodreczniki.pl – nowe funkcjonalności platformy

Zintegrowana Platforma Edukacyjna epodreczniki.pl oferuje aktualnie ponad sześć tysięcy materiałów edukacyjnych, przeznaczonych dla wszystkich etapów kształcenia, zarówno ogólnego jak i zawodowego. Cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy chętnie korzystają z materiałów rekomendowanych przez MEN podczas kształcenia na odległość.

Komunikator to nowa funkcjonalność wprowadzona na platformie edukacyjnej epodreczniki.pl. Dzięki niej zalogowani użytkownicy mogą bezpośrednio porozumiewać się między sobą w czasie rzeczywistym.

Komunikacja

Wśród dostępnych funkcjonalności tego narzędzia warto wymienić:

  • Komunikację za pomocą kanałów publicznych – służy ona do otwartych rozmów dla całego zespołu/klasy. Każda osoba w zespole może dołączyć do takiego kanału. Ten sposób komunikacji pomaga zbudować dodatkową bazę wiedzy, pozwala na wymianę poglądów oraz wspólną pracę nad zadaniami.
  • Komunikację za pomocą grup prywatnych – to zamknięte kanały, widoczne tylko dla swoich członków. Mogą być one używane do rozmów prywatnych na tematy poufne lub ograniczone do niewielkiej grupy członków zespołu/klasy. Do grupy prywatnej można dołączyć się tylko przez zaproszenie.
  • Komunikację bezpośrednią – to prywatna rozmowa jeden na jeden, między członkami zespołu/klasy. Dzięki niej można wysyłać wiadomości do dowolnego użytkownika z własnego zespołu/klasy. Narzędzie to pozwala na tworzenie prywatnych oraz publicznych pokoi rozmów. Umożliwia także rozmowy jeden na jeden z innym użytkownikiem.

Komunikator pozwala na przesyłanie załączników do wiadomości, takich jak pliki audio, filmy, linki i wiele innych. Można również dodawać emotikony, reakcje, wspominać o użytkownikach, analogicznie jak ma to miejsce na innych dostępnych publicznie komunikatorach.

Instrukcja komunikatora

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi nowego narzędzia. Można ją znaleźć na stronie epodreczniki.pl

Ilość zdjęć w galerii: 1
Podziel się:
MENU