Poniedziałek 29 kwietnia, 2024 Imieniny: Rita, Donata, Robert, Roberta, Bogusław, Hugon, Piotr
Unia Europejska

Aktualności

14-11-2012

Szachy w „Krainie Uśmiechu”

W Krakowie w Niepublicznym Przedszkolu „Kraina Uśmiechu” odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektor przedszkola Małgorzaty Stastny. W turnieju mogły uczestniczyć dzieci urodzone w 2004r. i młodsze.

Turniej zgromadził w gościnnych murach przedszkola 49 młodych szachistów, którzy sportowo i w przyjaznej atmosferze grali systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Sędzią głównym turnieju był Dariusz Mikrut. W Krakowie zaznaczyli swoją obecność również młodzi wieliccy szachiści, którzy na co dzień trenują w MOS Wieliczka pod okiem Andrzeja Irlika. Puchar Dyrektor Przedszkola „Kraina Uśmiechu” zdobył Wiktor Salawa z 6 pkt., który zwyciężając w całym turnieju zapewnił sobie również I miejsce w grupie do lat 8, a walka była wyjątkowo wyrównana i o ostatecznych miejscach decydowała punktacja pomocnicza. Tuż za nim na II miejscu uplasował się Florian Wrona, który także zdobył 6 pkt. Tytus Compała był 6 (5pkt.), Kamil Knapik 7 (4,5 pkt.), Adam Chulist 9 (4,5 pkt.), Antoni Apryjas 14 (4 pkt.), a Ksawery Bartman 15 (4 pkt.). Należy wspomnieć, że Antoni Apryjas uzyskał w tym turnieju normę na IV kategorię. W grupie juniorek do lat 8 zwyciężyła Izabela Janiak również z 6 pkt., a w klasyfikacji ogólnej była na wysokim III miejscu tuż za Wiktorem i Florianem. JDS