Wtorek 7 maja, 2024 Imieniny: Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August
Unia Europejska

Aktualności

07-02-2018

Awans juniorek do ćwierćfinału mistrzostw Polski

Juniorki MKS MOS Wieliczka awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Wieliczanki zapewniły go sobie zajęciem trzeciego miejsca w finale mistrzostw Małopolski juniorek w Starym Sączu.

Juniorki MKS MOS Wieliczka, po pięknym meczu i zwycięstwie 3:2 z SANDECJĄ NOWY SĄCZ, pechowo przegrały 2:3 z zespołem POPRAD Stary Sącz oraz 0:3 z zespołem Trefl Proxima Kraków. Ostatecznie zajęły trzecie miejsce.

Finały Mistrzostw Małopolski Juniorek obfitowały w niespodzianki. Wisła Kraków po słabym meczu z Setbolem Oświęcim pokonała w meczu o 5 miejsce SANDECJĘ Nowy Sącz, która wcześniej rozegrała dwa świetne mecze z Wieliczką i Starym Sączem.

Końcowa klasyfikacja Finału Wojewódzkiego: 1. Trefl Proxima Kraków
2. Poprad Stary Sącz, 3. MKS MOS Wieliczka, 4. SETBOL Oświęcim, 5. Wisła Kraków, 6.Sandecja Nowy Sącz

Klub MKS MOS Wieliczka został doceniony podczas zakończenia turnieju. Podkreślono, że wśród najlepszych czterech zespołów trzy wywodzą się z Siatkarskich Ośrodków Sportowych. Natomiast MKS MOS Wieliczka nie ma takiej bazy, wsparcia ani możliwości finansowych a mimo to odnosi wspaniałe sukcesy.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych najlepszych zawodniczek całego turnieju znalazły się dwie zawodniczki z Wieliczki. Najlepszą atakującą mistrzostw Małopolski została Hebda Julia z MKS MOS Wieliczka, z kolei jej klubowa koleżanka Agnieszka Drej otrzymała wyróżnienie.

Zespół juniorek MKS MOS Wieliczka wystąpił w składzie: Wiktoria Kujawa (rozgrywająca), Natalia Dubiel (rozgrywająca), Julia Hebda (atakująca), Joanna Pikus (przyjmująca), Monika Drej (przyjmująca), Emilia Niedzielska (przyjmująca), Karolina Sikora (przyjmująca), Agnieszka Kyrcz (przyjmująca), Magdalena Hartabus (przyjmująca), Agnieszka Drej (środkowa), Izabela Górska (środkowa), Marcelina Kardyś (środkowa), Agnieszka Wójtowicz (środkowa), Aleksandra Kowalska (libero), Patrycja Małota (libero), Artur Stryszowski (trener).

Warto wspomnieć, że również kadetki MKS MOS Wieliczka zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego, a młodziczki MKS MOS Wieliczka zajmują 1 miejsce w rankingu ligowym młodziczek. Wszystkie zawodniczki uczęszczają na zajęcia sportowe zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.