Piątek 2 grudnia, 2022 Imieniny: Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr
Unia Europejska

STREFA ŚRODOWISKA

05-10-2022

Tydzień dla klimatu - dzień siódmy: Porozmawiaj o klimacie

Zachęcamy do zwrócenia uwagi na to, że właśnie teraz jest czas na rozmowę o zmianach klimatu ze swoimi przyjaciółmi, znajomymi, rodziną. Wymieńmy się prostymi sposobami działań na rzecz klimatu, które znajdziecie w naszych poprzednich postów. Tylko przemnożenie przez setki i tysiące odpowiedzialnych osób będą skuteczne!

A może wspólnie zdecydujecie się na bardziej ambitne działania, na przykład własną produkcję energii elektrycznej? Inwestycje w panele fotowoltaiczne do produkcji energii lub kolektory słoneczne do ogrzewania domu i wody szybko się zwracają. Pompa ciepła to wydatek, który zapewni komfort cieplny przez cały rok – w letnie upały możemy jej używać do schłodzenia pomieszczeń.

Na działania przyjazne dla klimatu i środowiska możecie pozyskaj dofinansowanie z programów dotacyjnych takich jak Mój Prąd, Moje Ciepło, Czyste Powietrzeinnych. Pomocą przy wyborze posłuży np. doradca ds. klimatu w powiecie.


 

Więcej podpowiedzi znajdziecie na stronie https://klimat.ekomalopolska.pl/

Artykuł powstał w ramach projektu LIFE EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie  Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005) dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.


 

Ilość zdjęć w galerii: 1
Podziel się:
MENU