Czwartek 28 marca, 2024 Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
Unia Europejska

Aktualności

14-03-2012

Szachiści w Lipnicy

W Lipnicy Wielkiej na Orawie odbyły się Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Orawy Juniorów o Puchar Wójta Gminy Lipnica Wielka. Wśród zawodników ze Słowacji i z Polski gościnnie znaleźli się tam również podopieczni Andrzeja Irlika, którzy na co dzień trenują w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce.

Grało 36 zawodników systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Rywalizowano w jednej grupie (podział nastąpił w klasyfikacji końcowej). W grupie młodzików Wiktor Salawa zajął I miejsce z 7 punktami, a Florian Wrona II miejsce z 6 punktami. Zaś w grupie dziewcząt Zuzanna Salawa zajęła V miejsce i wywalczyła 4 pkt. Zwycięscy otrzymali puchary, a wszyscy biorący udział w turnieju dostali dyplomy, pamiątkowe medale i nagrody. Turniej przebiegał w bardzo przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Za sprawą sponsorów i organizatorów dzieci biorące udział w turnieju, a nawet dorośli kibice, otrzymali poczęstunek. Nad wszystkim czuwał główny organizator przedsięwzięcia Pan Władysław Bandyk. JDS