Wtorek 23 kwietnia, 2024 Imieniny: Ilona, Jerzy, Wojciech
Unia Europejska

Aktualności

23-02-2012

Szachiści w Trzebini

W XVII Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w szachach Aktywnych P-30, który odbył się w Trzebini wystąpiło 112 zawodników i zawodniczek w czterech grupach wiekowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć w nim zawodników z MKS MOS Wieliczka.

Rozgrywki trwały dwa dni, w sobotę rozegranych zostało pięć partii, pozostałe cztery odbyły się w niedzielę. Po pierwszym dniu doskonałe drugie miejsce w grupie B (do lat 10) zajmował Jan Paweł Gawor, ostatecznie po rozgrywkach niedzielnych zakończył turniej na mocnej czwartej pozycji, zdobywając 6 pkt. Dodatkowo Janek zwyciężył w rozegranym ad hoc turnieju treningowym. Zacięty bój toczyli również zawodnicy Kacper Polak i Ksawery Bartman w najmłodszej grupie A (2005 i młodsi). Na zakończenie pierwszego dnia zajmowali odpowiednio 7 i 8 miejsce z takim samym dorobkiem punktowym. Niestety w niedzielę Kacper nie dotarł do Trzebini ze względu na chorobę. Dzielnie walczył dalej Ksawery, który z wynikiem 5 pkt. ostatecznie zajął 9 miejsce (6 w klasyfikacji chłopców) i – co go bardzo ucieszyło – zdobył normę na IV kategorię. W najstarszej grupie D (do lat 18) czwarte miejsce zajął Łukasz Czaplak, uzyskując 5,5 pkt. W turnieju oprócz zawodników z Polski brali udział zawodnicy z Niemiec i Wielkiej Brytanii.