Czwartek 25 kwietnia, 2024 Imieniny: Marek, Jarosław
Unia Europejska

Aktualności

05-08-2013

Tour de Pologne w Wieliczce

Trasa ostatniego, 7 etapu 70. Tour de Pologne prowadziła z Wieliczki do Krakowa. Na starcie indywidualnej jazdy na czas stanęło 113 zawodników, którzy mieli do pokonania odcinek liczący 37 kilometrów.

Zwycięzcą etapu został Brytyjczyk Bradley Wiggins. Drugie miejsce zajął Fabian Cancellara, trzecie Taylor Phinney. Najlepszy z Polaków Rafał Majka zakończył go na dziesiątym miejscu, co ostatecznie dało mu czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Rafał Majka zachował tytuł najlepszego kolarza w klasyfikacji punktowej. Kolejny Polak, Bartosz Huzarski triumfował w klasyfikacji na najaktywniejszego zawodnika. Natomiast pochodzący z Małej Wsi koło Wieliczki Tomasz Marczyński okazał się najlepszym góralem. Szczegółowe wyniki wyścigu na stronie http://www.tourdepologne.pl BP