Środa 22 marca, 2023 Imieniny: Katarzyna, Bogusław, Oktawian, Jagoda
Unia Europejska

Aktualności

06-03-2023

Ponad 400 tys. zł na działania organizacji młodzieżowych WSPÓŁPRACA

Do 16 marca trwa nabór wniosków w konkursie „Aktywizacja Młodzieży w samorządach w województwach śląskim i małopolskim”. W ramach konkursu organizacje młodzieżowe mogą ubiegać się o środki na realizację ciekawych inicjatyw zwiększających zaangażowanie i aktywność społeczną młodzieży w życiu publicznym. Maksymalna wysokość grantu to 15 tys. zł.

Aby ułatwić młodzieży wykorzystywanie swojego potencjału, Fundacja New Europe Foundation organizuje konkurs regrantingowy „Aktywizacja Młodzieży w samorządach w województwach śląskim i małopolskim”. Jest to inicjatywa realizowana w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy.

W ramach konkursu, na działania organizacji młodzieżowych zostanie przeznaczone 410 tys. zł. Dofinansowanie dla jednej inicjatywy może wynieść od 10 tys. zł do 15 tys. zł.

O dofinansowanie ubiegać się mogą takie młodzieżowe organizacje, jak młodzieżowe rady i sejmiki samorządu terytorialnego, samorządy uczniowskie, studenckie i doktoranckie oraz inne organizacje studenckie i doktoranckie. Duża część takich organizacji nie posiada osobowości prawnej, w tym konkursie jednak nie stanowi to przeszkody, ponieważ w imieniu takich organizacji wniosek złożyć może patron, czyli organizacja patronacka. Najczęściej w tej roli występują organizacje pozarządowe, które swoim doświadczeniem są w stanie skutecznie pomagać w rozwoju i realizacji inicjatywy.

W ramach inicjatywy organizowane będą również warsztaty i szkolenia dla uczestników. Organizacje nauczą się promować swoje działania, dowiedzą się, jakie są zasady finansowania i sprawozdania projektowego oraz zapoznają się ze sposobem na prowadzenie dokumentacji w projektach. Do dyspozycji przez cały okres trwania projektu będą również pracownicy New Europe Foundation, którzy odpowiedzą na pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości.

Szczegóły dotyczące inicjatywy dostępne są na stronie internetowej oraz na profilu projektu na portalu Facebook.

 

źródło: malopolska.pl

Ilość zdjęć w galerii: 1
Podziel się:
MENU