Piątek 30 września, 2022 Imieniny: Wera, Honoriusz, Hieronim, Wiktor, Geralda
Unia Europejska

Aktualności

10-08-2022

Remont drogi w Koźmicach Wielkich

Droga w Koźmicach Wielkich to ważne połączenie. Krzyżują się tam drogi z Wieliczki i Sierczy do Dobczyc i Myślenic oraz do Janowic, Rzeszotar i Świątnik Górnych. Realizowana inwestycja drogowa to jedno z wielu zadań, jakie prowadzi Powiat Wielicki.

W Koźmicach Wielkich trwa przebudowa drogi powiatowej. W ramach tej inwestycji zostanie wyremontowany most na rzece Wildze. Zostanie również wybudowany długo oczekiwany chodnik na długości ponad jednego kilometra. Zostaną przebudowane zatoki przystankowe i pobocza. Jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów i wyremontowana będzie jej nawierzchnia

- mówi wicestarosta wielicki Henryk Gawor.

 

Koszt inwestycji wyniesie 4 mln zł, z czego 2,2 mln zł Powiat Wielicki pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Roboty na drodze potrwają do czerwca przyszłego roku.

Na kilometrowym odcinku  planuje się  m.in. wykonanie poszerzeń drogi do szerokości jezdni 6,0 m, wykonanie nowej nawierzchni jezdni, budowę chodników i poboczy oraz zatok autobusowych,  przebudowę odwodnienia (kanalizacji opadowej) oraz remont przepustu i mostu.

Ilość zdjęć w galerii: 1
Podziel się:
MENU