Niedziela 14 sierpnia, 2022 Imieniny: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma
Unia Europejska

Aktualności

03-12-2021

Wstrzymanie wydawania certyfikatów po dawce przypominającej dla osób zaszczepionych Johnson&Johnson

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, od 3 grudnia wstrzymano wystawianie Unijnych Certyfikatów COVID dla osób zaszczepionych dawką przypominającą, które wcześnie przyjęły jednodawkowy preparat Johnson & Johnson.

Powodem jest brak porozumienia na szczeblu Unii Europejskiej co do zasad uznawania dawki przypominającej po zaszczepieniu Johnson&Johnson. Na poziomie UE nie funkcjonuje obecnie żadne rozwiązanie techniczne, które pozwala rozpoznawać dawkę drugą szczepienia po zaszczepieniu J&J, jako dawkę przypominającą. Działając w interesie osób zaszczepionych jednodawkową szczepionką J&J, wstrzymujemy wystawianie UCC dla tej grupy osób, po dawce przypominającej. Osoby te będą posługiwać się ważnymi certyfikatami po pierwszym szczepieniu 
 

- mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.  

W ciągu dwóch tygodni na Internetowym Koncie Pacjenta osób zaszczepionych dawką przypominającą po szczepieniu J&J jako szczepionką podstawową, dostępne będą dwa certyfikaty: po pierwszej dawce i po dwóch dawkach. Dzięki temu osoba taka będzie mogła posługiwać się jednym bądź drugim certyfikatem.

 

źródło: gov.pl

Ilość zdjęć w galerii: 1
Podziel się:
MENU