Poniedziałek 25 października, 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina, Wilhelm, Inga, Bonifacy, Maurycy, Sambor
Unia Europejska

Aktualności

21-09-2021

Kwalifikacja wojskowa w Powiecie Wielickim

Od 21 września do 28 października 2021 r. prowadzona jest w Powiecie Wielickim kwalifikacja wojskowa. Około osiemset osób ma w tym roku obowiązek stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską dla Powiatu Wielickiego. Kwalifikacja dotyczy przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 2002 roku. Oprócz nich, stawić się muszą mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej, a także ci, którzy zostali uznani za czasowo niezdolnych do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.

Wezwane zostały również kobiety urodzone w latach 1997-2002, absolwentki lub studentki kierunków medycznych, weterynaryjnych lub psychologicznych. Stawić się przed komisją powinny również osoby, które zgłosiły się na ochotnika do pełnienia służby wojskowej, ale nie mają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej (kategorii).

Wezwania do stawienia się przed komisją przesyłane są imiennie. W każdej gminie znajdują się również obwieszczenia o obowiązku poddania się kwalifikacji. Nieodebranie wezwania nie zwalnia z obowiązku stawienia się przed komisją.

Osoby, które staną przed komisją lekarską, po określeniu kategorii zdolności do pełnienia czynnej służby, nie będą wcielane do wojska, lecz przenoszone do rezerwy. Mogą też skorzystać z propozycji wstąpienia do armii zawodowej.

Stawienie się przed komisją jest obowiązkowe. Osoby, które tego nie zrobią, mogą zostać przymusowo doprowadzone przez policję.

Powiatowa Komisja Lekarska dla Powiatu Wielickiego będzie przyjmować w Wieliczce, ul. Tadeusza Kościuszki 5 (Hotel Salin).

Więcej informacji na stronie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Krakowie https://wkukrakow.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/kwalifikacja-wojskowa-2021-terminy-miejsca-komisji/

 

 

foto: wojsko-polskie.pl

Ilość zdjęć w galerii: 1
Podziel się:
MENU