Środa 24 kwietnia, 2024 Imieniny: Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
Unia Europejska

Aktualności

09-04-2013

O puchar dyrektora

W Krakowie odbył się VII Ogólnopolski Turniej Wielkanocny o „Puchar Dyrektora SP 155 w Krakowie” w Minisiatkówce Dziewcząt. Startowały w nim 53 zespoły w trzech kategoriach wiekowych, około 160 zawodniczek z 10 klubów siatkarskich.

W najbardziej prestiżowej kategorii tj. „czwórek”, zawodniczki MKS MOS Wieliczka prowadzone przez trenera Artura Stryszowskiego, wygrały wszystkie mecze w rundzie eliminacyjnej jak i finałowej, tym samym zdobywając I miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Wielkanocnym o „Puchar Dyrektora SP 155 w Krakowie” w Minisiatkówce Dziewcząt. Zespół MKS MOS Wieliczka występujący w składzie: Katarzyna Tkaczyk, Pola Kwiecińska, Marcelina Ciastoń, Agnieszka Drej, Patrycja Małota, potwierdził wysoką formę, nie pozostawiając przeciwniczkom zbyt wiele miejsca na swobodną grę, a w drodze do zwycięstwa pokonał takie zespoły jak: FC Stropkov (Słowacja), Źródełko Katowice, Setbol Oświęcim, MOSM Tychy, UKS 22 Kraków, Sparta Volleyball Kraków. Najbardziej wartościową zawodniczką turnieju, czyli MVP została Agnieszka Drej z MKS MOS Wieliczka. W kategorii „trójek”, podopieczne trenera Artura Stryszowskiego spisały się również bardzo dobrze i zajęły 3 oraz 5 miejsce na 17 zespołów startujących. Na szczególne wyróżnienie w tej kategorii, jak mówi trener, zasłużyła Magdalena Lewińska grając cały turniej na bardzo wysokim poziomie, demonstrując świetną, trudną zagrywkę i skuteczny dynamiczny atak. Drużyny wystąpiły w składzie: Julia Hebda, Julia Barska, Agnieszka Wójtowicz, Wiktoria Kujawa oraz Magdalena Lewińska, Monika Drej, Magdalena Hartabus, Izabela Górska. Nie zawiodły również podopieczne trenera Grzegorza Stareńczaka, występujące w kategorii „dwójek”, gdzie na startujące 24 zespoły, zawodniczki MKS MOS Wieliczka zajęły 3, 4 miejsce oraz 5 miejsce. Zespoły wystąpiły w składach: Julia Stępska, Gabrysia Pabian, Paulina Huk oraz Kamila Małota, Natalia Hojoł, Wiktoria Szczupak a także Martyna Lewińska, Wiktoria Tyrańska, Julia Mika O bardzo wysokim i wyrównanym poziomie w tej kategorii świadczy fakt, że zawodniczki MKS MOS Wieliczka zajmujące 5 miejsce w turnieju, pokonały zwycięzcę całego turnieju. Wszystkie zawodniczki MKS MOS Wieliczka uczęszczają na zajęcia sportowe zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce. MOS