Wtorek 22 września, 2020 Imieniny: Tomasz, Maurycy, Joachim, Milana
Unia Europejska

Aktualności

30-03-2020

Aplikacja KWARANTANNA DOMOWA

Wieliccy policjanci każdego dnia wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy. Takiej kontroli dokonują zawsze policjanci umundurowani. Z każdym dniem ilość osób do sprawdzenia przez policjantów przybywa.

W powiecie wielickim jest już ich ponad 500. To bardzo dużo adresów, dlatego by ułatwić pracę policjantom powstała internetowa aplikacja Kwarantanna domowa, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba na kwarantannie, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie. Aplikacja jest bezpłatna.

Osoby objęte nadzorem przez tą aplikację nie są już kontrolowane przez policjantów (choć taka sytuacja może się czasem zdarzyć). To powoduje, to że policjanci mogą zająć się innymi czynnościami służbowymi. Dzięki aplikacji osoba w kwarantannie może zatem ograniczyć wizyty policjantów pod swoim adresem.

Mitem jest, że korzystanie z aplikacji wydłuża okres kwarantanny (regulamin mówi o 14-dniowej ważności aplikacji, więc jeśli ktoś zainstaluje ją w połowie kwarantanny to obawia się że przedłuża swą izolację, ale tak nie jest).

Zachęcamy do ściągnięcia tej darmowej i bezpiecznej aplikacji w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki niej osoba w kwarantannie ma szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Można też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze, a także szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. 

Z każdym dniem osób korzystających z aplikacji jest coraz więcej, co zdecydowanie ogranicza listę osób do sprawdzenia przez policjantów. Dziś w Małopolsce z aplikacji korzysta ponad 1700 osób. W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię - 22 165 57 44. Więcej informacji na www.gov.pl/kwarantannadomowa Bądźmy odpowiedzialni.

 Warto sobie pomagać w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Ilość zdjęć w galerii: 4
Podziel się:
MENU