Sobota 26 września, 2020 Imieniny: Justyna, Cyprian, Wawrzyniec, Łucja
Unia Europejska

Aktualności

23-03-2020

Wideokonferencja w sprawie sytuacji epidemicznej

Zespół Zarządzania Kryzysowego powołany w związku z koronawirusem, spotyka się codziennie o godzinie 10. Obecnie, z uwagi na bezpieczeństwo uczestników, spotkania organizowane są poprzez wideokonferencje.

W dzisiejszym spotkaniu z  przedstawicialami gmin w sprawie sytuacji epidemicznej na terenie Powiatu Wielickiego uczestniczył starosta wielicki Adam Kociołek. Podczas spotkania omówiono miejsca przeznaczone na punkty kwarantanny. Takie punkty powstały w każdej gmine i są przeznaczone dla mieszkańców powiatu, którzy z różnych powodów nie mogą odbywać kwarantanny we własnych domach.

Jednocześnie starosta apeluje:

Obecnie na terenie naszego kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Naszym obowiązkiem jest podjąć wszelkie działania zmierzające do zaprzestania rozprzestrzeniania się koronawirusa.  Najważniejsza jest prfilaktyka w postaci częstego mycia rąk, higiena otoczenia, ale przede wszystkim musimy ograniczyć do minimum kontakt z ludźmi.  Jeśli możemy, pozostańmy w domach i stosujmy sie do zaleceń służb sanitarnych.

Przypominamy o konieczności  stosowania  się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.

https://gis.gov.pl/

https://www.gov.pl/web/zdrowie

Ilość zdjęć w galerii: 1
Podziel się:
MENU