Piątek 26 kwietnia, 2024 Imieniny: Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina, Ryszard
Unia Europejska

Aktualności

16-01-2012

Pierwsze sukcesy MKS Spartakus Niepołomice

Bardzo dobrze spisali się najmłodsi zawodnicy MKS Spartakus Niepołomice w III Otwartym Turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Badmintonie. Turniej odbył się w Szczucinie i wzięło w nim udział prawie stu zawodników z województwa małopolskiego.

MKS Spartakus Niepołomice reprezentowały: Marlena Stokłosa, Kinga Kura, Karina Kmak oraz Paweł Mucha w kategorii klas I-II. Zawodnicy z Niepołomic trzykrotnie stawali na podium. Najlepsze wyniki osiągnęli: Marlena Stokłosa i Paweł Mucha, którzy zdobyli złote medale i wygrali turniej w swoich kategoriach wiekowych. Kinga Kura zajęła trzecie miejsce, natomiast Karina Kmak siódme. Był to pierwszy wyjazdowy turniej młodych zawodników, którzy uczęszczają na zajęcia w MKS Spartakus Niepołomice pod opieką trenerów Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce: Roberta Frasia i Kamilli Sagan-Gałązki. Sukcesem zakończył się również występ starszych zawodniczek Spartakusa w Straszęcinie. W grze podwójnej dziewcząt Emilia Jaworska wspólnie z Edytą Mietłą zdobyły pierwsze miejsce, zaś Kamila Morawska z Justyną Rachowicz trzecie. W grze pojedynczej Edyta Mietła oraz Justyna Rachowicz uplasowały się na III i IV miejscu, po przegranych meczach w półfinałach. Trzecie miejsce przypadło w turnieju młodzików parze mieszanej Grzegorz Fraś i Justyna Pilarska. Warto dodać, że pary deblowe juniorek w najnowszym rankingu Ogólnopolskiej Listy Kwalifikacyjnej z 22 grudnia 2011 roku juniorek młodszych w grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce zajmują: Emilia Jaworska i Edyta Mietła, zaś drugie: Kamila Morawska i Justyna Rachowicz. W rankingu gry pojedynczej trzecie miejsce należy do Edyty Mietła, szóste – Justyny Rachowicz, dziesiąte – Kamili Morawskiej, XVIII – Emilii Jaworskiej.