Wtorek 21 maja, 2019 Imieniny: Jan, Wiktor, Tymoteusz, Kryspin, Walenty, Monika
Unia Europejska
Wersja kontrastowa Wielkość czcionki

Aktualności

08-06-2018

Dawny blask pałacu

Zakończyła się przebudowa Pałacu Przychockich w Wieliczce. Po 15 miesiącach dobiegły końca prace remontowe, dokonano odbioru technicznego i uzyskano pozwolenie na jego użytkowanie. Kolejnym etapem będzie otwarcie obiektu oraz przeniesienie do niego siedziby Starostwa Powiatowego w Wieliczce.

Inwestycja obejmowała nadbudowę, przebudowę, remont elewacji i zmianę sposobu użytkowania budynków Pałacu Przychockich na pomieszczenia administracyjno-biurowo-usługowe, rozbiórkę części istniejącego budynku (sala gimnastyczna), budowę parkingu dla samochodów osobowych, wiaty, kanalizacji deszczowej, oświetlenia zewnętrznego oraz utwardzenie terenu wokół budynku.

/Przez wiele lat w Pałacu Przychockich mieścił się Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce, który znajduje się obecnie w Kampusie Wielickim.

- Piękno tego obiektu widać dopiero teraz, po jego przebudowie. Został on odtworzony zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Imponuje swoim majestatem, do tego jest położony w reprezentacyjnym miejscu. Zależało nam, żeby stał się naszą wizytówką oraz samej Wieliczki, która jest stolicą powiatu wielickiego. Wydaje się, że udało się nam osiągnąć ten cel – podkreśla Jacek Juszkiewicz, starosta wielicki.

 

(BP)

Ilość zdjęć w galerii: 16
Podziel się:
Zobacz więcej
MENU