Sobota 20 kwietnia, 2024 Imieniny: Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
Unia Europejska

Aktualności

31-10-2012

Kamil Knapik mistrzem Małopolski

W Szkole Podstawowej w Przebieczanach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Przedszkolaków w szachach. Imprezę zorganizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego i Województwa Małopolskiego. Organizatorami zawodów byli: MKS MOS Wieliczka, Małopolski Związek Szachowy oraz Szkoła Podstawowa w Przebieczanach.

W rozgrywkach wzięły udział dzieci urodzone w 2005r. i młodsze. Grano 7 rund systemem szwajcarskim przy tempie gry 15 minut na partię dla zawodnika. Sędzią głównym turnieju był Andrzej Irlik, sędzia klasy międzynarodowej FIDE, a sędziami asystentami Jerzy Cholewa, sędzia kl. I, Bogumiła Ślęczka, Łukasz Czaplak oraz Janusz Szczęśniak i Janusz Poręba. Zawody zgromadziły w sumie 71 uczestników (45 chłopców i 26 dziewczynek) z całego regionu Małopolski, jak również z województw śląskiego i mazowieckiego. Świetnie spisali się zawodnicy MKS MOS Wieliczka, którzy regularnie uczęszczają na zajęcia prowadzone w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym, gdzie pod okiem trenera Andrzeja Irlika poznają tajniki królewskiej gry i rozwijają swoją pasję. Drużyna chłopców nie miała sobie równych i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. Indywidualnie również najmłodsi podopieczni Pana Andrzeja Irlika zanotowali znakomite wyniki. W grupie chłopców puchar i medal za drugie miejsce w turnieju wywalczył Kamil Knapik zdobywając 6 pkt. natomiast w klasyfikacji zawodników z Małopolski Kamil zajął I miejsce i otrzymał złoty medal. Również w grupie dziewczynek świetnie zagrała Izabela Janiak i zdobyła puchar i brązowy medal Mistrzostw gromadząc 5 pkt. W grupie chłopców na 7 miejscu uplasował się Adam Chulist zdobywając 5 pkt., na 11 pozycji Ksawery Bartman z 4,5 pkt. Miejsce 13 zajął Antoni Apryjas, 15 miejsce Kacper Polak, 20 lokatę Marcus Wagner – wszyscy zdobyli po 4 pkt., a 44 miejsce najmłodszy z nich Tomasz Bajer - 1 pkt. W grupie dziewczynek na 21 miejscu była Emilia Hajduk gromadząc 2,5 pkt. Na koniec turnieju zawodników czekała miła niespodzianka. Medale zwycięzcom wręczył mistrz międzynarodowy, aktualny mistrz Europy juniorów do lat 14 Jan Krzysztof Duda, który przed laty również był złotym medalistą Mistrzostw Małopolski Przedszkolaków rozgrywanych w Przebieczanach. MK