Środa 20 marca, 2019 Imieniny: Klaudia, Eufemia, Wincenty, Maurycy, Kira, Joachim
Unia Europejska
Wersja kontrastowa Wielkość czcionki

Aktualności

28-02-2018

Pożegnanie komendanta

W Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce pożegnano Piotra Krzewskiego, który po 24 latach służby, w tym 11 spędzonych w Wieliczce przeszedł na emeryturę.

I Zastępcę Powiatowego Komendanta Policji żegnali włodarze powiatu i gmin, instytucji i zakładów pracy współpracujących z wielicką policją. - Z okazji zakończenia czynnej służby pragnę podziękować Panu Komendantowi za dobrą pracę na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce. Wyrażam głębokie przekonanie, że przyczyniła się ona do podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszej społeczności lokalnej. Życzę, by poczucie dobrze spełnionego obowiązku i życzliwość ludzka były źródłem radości na wszystkie dni życia – powiedział starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, który podkreślił dobrą współpracę i serdeczne relacje z Piotrem Krzewskim.

 

W podobnym tonie wypowiadali się pozostali uczestnicy uroczystości. Ciepłych słów pod adresem swojego zastępcy nie krył komendant powiatowy policji w Wieliczce Piotr Banasik. – Przygotowaliśmy dla ciebie szczególne prezenty. Pierwszym jest grawer twojej odznaki policyjnej, którą musiałeś oddać. Drugim tabliczka z drzwi do gabinetu – stwierdził Piotr Banasik. – Kiedy przyszedłem po swoje rzeczy zobaczyłem, że jej nie ma na drzwiach. Pomyślałem wtedy, że szybko zniknęła – żartował Piotr Krzewski.

- Kończę prace w wielickiej policji, ale nie żegnam się z Wieliczką, bo tutaj oprócz wielu lat swojego życia, zostawiam również swoje serce – powiedział na pożegnanie Piotr Krzewski.

Młodszy inspektor Piotr Krzewski rozpoczął służbę w Policji 16 sierpnia 1994 roku na stanowisku aplikanta Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji Łódź-Polesie. Po pięciu latach pracy w komórkach patrolowo-interwencyjnych został przeniesiony do Wydziału Kryminalnego, a następnie sekcji Prewencji. W 2004 roku podjął służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku Białej, gdzie zajmował stanowisko specjalisty ds. Zarządzania Kryzysowego Sekcji Prewencji. Po dwóch latach trafił do Wadowic a następnie do Zakopanego, gdzie został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Policji w Zakopanem. W 2007 roku został przeniesiony do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce na stanowisko zastępcy komendanta. W marcu 2012 roku awansował na I zastępcę komendanta powiatowego i na tym stanowisku pełnił służbę do czasu przejścia na emeryturę.

Był odznaczony przez Ministra MSWiA Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant oraz przez Prezydenta RP Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

 

(BP)

Ilość zdjęć w galerii: 11
Podziel się:
Zobacz więcej
MENU