Piątek 19 kwietnia, 2024 Imieniny: Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
Unia Europejska

Aktualności

25-10-2012

Emocjonująca inauguracja

Po brzegi zapełniły się trybuny hali sportowej w Solnym Mieście podczas inauguracyjnego meczu seniorów w koszykówce, w którym UKS REGIS Wieliczka podejmował Cracovię 1906 Politechnikę Kraków. Wieliczanie wzmocnieni doświadczonym środkowym Jakubem Dziurą oraz Michałem Gawłowskim i Pawłem Czają chcą walczyć w tym roku o jak najwyższą lokatę w rozgrywkach i awans do II ligi.

Przy ogłuszającym nieustannym dopingu powstałego klubu kibica rozegrano bardzo zacięty i emocjonujący mecz. Od początku przewagę uzyskali gospodarze po udanych akcjach pod koszem Jakuba Dziury i rzutach za 3 Łukasza Kani. 1 kwarta zakończyła się wynikiem 18-13 a na przerwę gospodarze schodzili z 13 punktową przewagą 37 – 24. W przerwie odbył się konkurs rzutów osobistych, w którym uczestniczyli najmłodsi koszykarze REGISU, a także rodzice. Całość prowadził zaprzyjaźniony z REGISEM Zbigniew Bytomski popularny „ZIBI”, który na mecz przyjechał aż z Rudy Śląskiej. Po przerwie kilkunastopunktowa przewaga utrzymywana dzięki skutecznej grze Wojciecha Gorgonia i Łukasza Kani. Jeszcze w 37 minucie REGIS utrzymywał bezpieczną przewagę 10 punktów (67-57) lecz wtedy coś zacięło się w dobrze grającym zespole. Kilka strat i ponad 300 widzów było świadkami bardzo dramatycznej końcówki spotkania. Na 12 sek. przed zakończeniem Wojciech Hasior z Cracovii wyrównał wynik spotkania na 69 – 69. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy i sfaulowany na 4 s przed końcem Jakub Gąska celnym osobistym ustalił wynik spotkania na 70-69 dla UKS REGIS Wieliczka. Mecz pokazał jak duże jest zapotrzebowanie na dobrą koszykówkę w Wieliczce a UKS REGIS Wieliczka, który zbliża się do 15 lecia swej działalności (w maju 2013 roku) stwarza takie widowiska. W drużynie zwycięzców prowadzonej przez trenera Michała Saroty występowali zdobywając punkty Wojciech Gorgoń 20, Łukasz Kania 18, Jakub Dziura 16, Jakub Gąska 7, Adrian Palonek 4, Jarosław Dudek 3, Jakub Gumulski 2, Kamil Batko, Michał Gawłowski, Marek Wisiecki, Jakub Cisek. Zawodnicy zapraszają na kolejne spotkania sympatyków koszykówki, które odbywać się będą w niedzielę o godz 16.00 Najbliższy mecz już w niedzielę, 28.10 - tym razem w hali Gimnazjum Wieliczka (w hali Solnego Miasta odbywają się wówczas Otwarte Mistrzostwa Europy w Taekwondo), a rywalem będzie mistrz ligi z ubiegłego sezonu KU Politechnika Świętokrzyska Kielce. MOS