Poniedziałek 18 czerwca, 2018 Imieniny: Marek, Elżbieta, Paula
Unia Europejska
Wersja kontrastowa Wielkość czcionki

Aktualności

28-08-2017

Gwiazdy w tężni

W tym koncercie było wszystko co być powinno. Artyści najwyższej klasy, znani i popularni w całym kraju, gwarantujący kulturę na wysokim poziomie, a jednocześnie „nasi”, lokalni, mieszkający „tuż za miedzą”. Jedno jest pewne, takiego wydarzenia w Wieliczce jeszcze nie było.

- W tej chwili rozpoczynają się na całym świecie tysiące koncertów. Ale jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że żaden z nich nie odbywa się w tak pięknej scenerii – powiedział Michał Łanuszka na rozpoczęcie koncertu WieliczkART. – Niektórzy mówili, że idą na koncert do wielickiego barbakanu. I coś w tym jest, bo tężnia solankowa rzeczywiście może się tak kojarzyć – dopowiedział starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, który wspólnie z prezesami Kopalni Soli „Wieliczka” Zbigniewem Zarębskim i Damianem Koniecznym powitali gości.

Trzeba przyznać, że publiczność dopisała. Zainteresowanie koncertem od samego początku było ogromne. Wejściówki rozdano bardzo szybko, te dodatkowe również. Ostatecznie w tężni zjawiło się około 600 osób.

Podobnie było z pogodą, niepewną w ciągu dnia. Pojawiający się co chwilę deszcze budził konsternację u organizatorów, tym bardziej, że prognozy były różne. Po południu zniknęły chmury i pojawiło się słońce. W jego zachodzących promieniach rozpoczęto koncert. Chwilę później można było oglądać na niebie księżyc.

Wprawdzie na niebie nie było gwiazd, być może dlatego, że te pokazały się na scenie. Renata Przemyk, Michał Łanuszka, zespół Laboratorium w składzie Marek Stryszowski, Janusz Grzywacz, Krzysztof Ścierański i Grzegorz Grzyb czarowali widownię znakomitą muzyką.

Publiczność była zadowolona. Pomysł wspólnego koncertu artystów związanych z Wieliczką w tak niepowtarzalnym miejscu został odebrany bardzo dobrze. Projekt WieliczkART można uznać za sukces. Pewnie dlatego jego pomysłodawca Michał Łanuszka pożegnał się z publicznością słowami „do zobaczenia za rok”.

 

(BP)

Ilość zdjęć w galerii: 32
Podziel się:
Zobacz więcej
MENU