Wtorek 22 maja, 2018 Imieniny: Helena, Wiesława, Julia, Ryta, Emilia, Roma
Unia Europejska
Wersja kontrastowa Wielkość czcionki

Aktualności

18-04-2017

W pałacu wre

W dynamicznym tempie zmienia się wygląd remontowanego pałacu Przychockich. Widać już jak będzie prezentował się po zakończeniu prac. Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana dotyczy dachu, który zmieni się z niemal płaskiego na mansardowy. Po zakończeniu prac pałac będzie wyglądał jak niegdyś.

Mniej widoczne są roboty prowadzone wewnątrz budynku. Gotowy jest już szyb windowy. Jest nowa klatka schodowa z układem schodów oplatających w przyszłości windę. W dawnych salach lekcyjnych zrywane są podłogi i pojawiają się ścianki działowe. Prace prowadzone są w piwnicach i przewiązce, które należało gruntownie osuszyć. Częściowo jest już wybudowana wiata.

Z postępem prac zapoznali się szefowie powiatu wielickiego: starosta Jacek Juszkiewicz, wicestarosta Łukasz Sadkiewicz, członek Zarządu Powiatu Wielickiego Roman Wcisło oraz prezes spółki Powiatowy Park Rozwoju Michał Roehlich.

Zakończenie prac planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Wówczas nastąpi przeniesienie do niego Starostwa Powiatowego w Wieliczce, które znajduje się obecnie w Sztygarówce.

 

(BP)

Ilość zdjęć w galerii: 32
Podziel się:
Zobacz więcej
MENU