Czwartek 28 marca, 2024 Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
Unia Europejska

Aktualności

20-03-2017

Drudzy w trzeciej lidze

UKS Regis Wieliczka zakończył rozgrywki w trzeciej lidze na drugim miejscu. Dzięki temu awansował do szczebla centralnego, czyli baraży o wejście do drugiej ligi.

UKS Regis przypieczętował doskonały sezon ostatnim meczem, w którym już po 6 minutach prowadził 16 do 6. To zasługa Przemka Wójcika, który po dobrych asystach kolegów pod kosz i tradycyjnymi trójkami w początku meczu zdobył w tym czasie 10 pkt. Po tym fragmencie gra się wyrównała z wynikiem oscylującym w okolicach 10 pkt przewagi. Wynik utrzymywany był głównie dzięki rozgrywającemu bardzo dobre spotkanie Marcinowskiemu. Jednak ostatnie słabe 2 minuty spowodowały zbliżenie się rywala na odległość 4 pkt. 40-36.

Niestety druga połowa zaczęła się dla wielickich koszykarze niepomyślnie. 4 celne trójki w ciągu 5 minut gości i brak odpowiedzi REGIS-u i rywal objął prowadzenie 52-48. Wtedy rozgrywający również najlepsze spotkanie w lidze seniorskiej Alberta Mordarski (najlepszy zawodnik tego meczu) przeprowadził kilka skutecznych akcji i po nich REGIS odzyskał prowadzenie 55-52 po 3 kwartach.

Czwarta kwarta to powrót do skutecznej gry grającego z lekkim urazem Adriana Kapuścińskiego (grał tylko w 2 połowie) który rzucił wszystkie swoje 12 punktów w tej kwarcie dając nam bezpieczeństwo wygrania spotkania. Końcowa wygrana 85-74 i zasłużona radość całego zespołu z uzyskanego wyniku w tym sezonie i awansu do szczebla centralnego - czyli baraży o 2 ligę.

Przed zespołem teraz 3 dniowy turniej 1 rundy barażu i z zainteresowaniem będziemy oczekiwać kogo przydzieli nam los w losowanych grupach w Warszawie.

Bardzo udany sezon przyniósł Regisowi 14 zwycięstw i 4 porażki, i zasłużone 2 miejsce w 3 lidze. Punkty w tym meczu zdobyli Mordarski 18, Wójcik 18, Marcinowski 16, Kapuściński 12, Wolski 8, Kurek 6, Markowski 5, Dubiel 2, Szydłowski, Antek Gawor.

Warto w tym miejscu podziękować głównym sponsorom drużyny seniorskiej Powiatowi Wielickiemu i Gminie Wieliczka oraz wszystkim sponsorom którzy wspierają naszą drużynę i klub dając szansę na osiąganie sukcesów sportowych.