Wtorek 16 kwietnia, 2024 Imieniny: Cecylian, Bernadeta, Julia, Ksenia, Erwin, Biruta
Unia Europejska

Aktualności

20-08-2012

Szybko i błyskawicznie

W Warszawie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Wielicki klub reprezentowało wielu młodych szachistów, którzy znowu pokazali swoje nieprzeciętne umiejętności. Wiktor Salawa, który w czasie turnieju świętował ósme urodziny zrobił sobie piękny prezent z tej okazji, zajmując w Szachach Szybkich szóste miejsce i wrócił do domu z kolejnym pucharem.

Wiktor zdobył 8 pkt. na 11 możliwych, a konkurencja była duża, bo w tej grupie wiekowej (C-8) startowało ponad 80 zawodników z różnych stron Polski. W tej samej grupie wiekowej Florian Wrona uzyskał 11 miejsce z 7,5 pkt., a Tytus Compała wywalczył 5 pkt. i uplasował się na 55 pozycji. W Turnieju Szachów Błyskawicznych Florian uzyskał 6,5pkt., Tytus – 5, Wiktor – 4,5. W grupie C -10, gdzie w Szachach Szybkich grało prawie 90 chłopców Jan Paweł Gawor uzyskał 7,5 pkt. i zdobył 11 miejsce, Wojciech Golenia był 35, a jego brat Jan 36 – obaj bracia mieli po 6 pkt. W Szachach Błyskawicznych w tej grupie wiekowej wystartował również Mikołaj Ryk, który wywalczył 6,5 pkt. tak, jak Jan Paweł Gawor, zaś Jan (13 miejsce) i Wojciech Golenia (16 miejsce) w tej konkurencji uzyskali po 7 pkt. W grupie chłopców do lat 14, gdzie walczyło prawie 90 zawodników, wielicki klub reprezentował Artur Kalemba, który w Szachach Szybkich uzyskał 4 pkt., zaś Błyskawicznych 9 pkt. W grupie do lat 16 dzielnie walczył Konrad Buś, który w Szachach Szybkich zajął 14 miejsce z 7 pkt., a w Błyskawicznych uzyskał wysoką 7 lokatę zdobywając 14 pkt. W grupie do lat 18 grał Bartosz Ślęczka, który w Szachach Szybkich wywalczył 4,5 pkt., a w Błyskawicznych 10 pkt. W grupach dziewcząt grała Michalina Dębowska (C-12), która w Szachach Szybkich, gdzie konkurowało ponad 60 zawodniczek, z 6 pkt. wywalczyła 20 pozycję, zaś w Szachach Błyskawicznych ugrała 12 pkt. W grupie C-16, gdzie grało 40 zawodniczek z całego kraju, wielicki klub reprezentowała Marcelina Tracz, która wywalczyła 16 miejsce z 6 pkt., a w Błyskawicznych uzyskała 11,5 pkt. plasując się na 18 pozycji. Należy zaznaczyć, że Marcelina w obu turniejach była najlepszą reprezentantką województwa małopolskiego. Zawody grano systemem szwajcarskim. Turniej Szachów Szybkich rozgrywano na dystansie 11 rund, a turniej błyskawiczny Juniorzy grali na dystansie 22 partii, a Młodzicy na 11. Zawodnicy MKS MOS Wieliczka wywalczyli 15 pkt. w ministerialnej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. BP