Piątek 19 kwietnia, 2024 Imieniny: Adolf, Tymon, Włodzimierz, Konrad, Leon, Leonia, Tytus
Unia Europejska

Aktualności

11-05-2012

Kadeci w Koszalinie

Kadeci UKS REGIS Wieliczka wybrali się do dalekiego Koszalina na turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów. Celem zespołu był awans po raz pierwszy w historii klubu do finałów MP. Zadanie trudne bowiem w całej Polsce startowało w rozgrywkach wojewódzkich kilkaset zespołów. W turnieju oprócz wieliczan uczestniczyli gospodarz Mistrz województwa Zachodniopomorskiego Żak Koszalin, wicemistrz Polski w tej kategorii wiekowej z przed 2 lat i faworyt do medali również w tym WKK Wrocław oraz mocna drużyna z Pomorza Basket Kwidzyń.

W pierwszym meczu wieliczanie spotkali się z zespołem WKK. Mecz był zacięty ale doświadczeni i silniejsi wrocławianie od początku osiągnęli kilku punktową przewagę która utrzymywała się do połowy 2 kwarty. Końcówka 1 połowy dała przewagę 20 punktów. Mając w perspektywie 2 decydujące mecze trener dał pograć równo wszystkim zawodnikom w 2 połowie. Wynik spotkania 89 – 55 był tego następstwem. Decydującym dla awansu do finałów okazało się drugie spotkanie. Chłopcy zaczeli mecz niezbyt dobrze przegrywając 1 kwartę 19-26. Potem przez całą 2 kwartę gonili Pomorzan wyrównując wynik w 19 minucie na 41-41. Ostatnia minuta to punkty Basketu i wynik do przerwy 44 – 41 dla przeciwników. Trzecia kwarta to bardzo dobra gra chłopaków którzy po paru minutach wyszli na prowadzenie. W 29 minucie REGIS prowadził 55-51 i wtedy nastąpiła niemoc ostatnich 2 minut 3 kwarty przegrana 10-0. To ustawiło już mecz mimo walki do końca nie udało się już zmienić losów meczu. W ostatnim dniu turnieju REGIS zmierzył się z gospodarzami. Mimo meczu o tylko 3 miejsce bo awans był już nie możliwy chłopcy podeszli do spotkania poważnie i prowadząc nieznacznie przez całe spotkanie zwyciężyli Żak Koszalin 79-70 zajmując 3 miejsce w turnieju. W turnieju, który był ostatnim występem w tym sezonie drużyny kadetów wystąpili Kamil Kolber, Adam Kulasiak, Mateusz Zima, Tomasz Palmowski, Jakub Rola, Krzysztof Kot, Michał Kozaczyński, Michał Śledziowski, Jan Węgrzyn,Michał Ptak, Patryk Kowalkowski, oraz wypożyczeni z NIWY Oswięcim Maksymilian Płuzek i Bartosz Porwisz. Chłopcy przez cały sezon trenowani byli przez trenera zatrudnionego w MOS Wieliczka Marka Paulischa któremu na turnieju pomagał Michał Sarota. Teraz przed częścią tych koszykarzy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kadrze Małopolski. Pólfinały tej imprezy odbędą się w dniach 11-13 maja w Wieliczce naa hali „SOLNEGO MIASTA” na które to zawody serdeczne zapraszamy. Zwyciescy tych półfinałów awansują do finałów Olimpiady która to została przyznana również do organizacji Wieliczce i odbędzie się w początku wakacji od 4 do 8 lipca. MOS