Wtorek 19 listopada, 2019 Imieniny: Elżbieta, Seweryn, Seweryna, Salomea, Matylda, Maksym, Faustyna, Paweł
Unia Europejska

Aktualności

01-08-2019

„Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie" w Wieliczce

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieliczce odbyło się spotkanie z seniorami w ramach akcji pt. „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie". Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 94 miejscowościach w całej Polsce. Natomiast partnerem strategicznym akcji jest Policja. Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych po 60 roku życia, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe po zmroku i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na percepcję i zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.

Witam Państwa serdecznie i niezmiernie cieszę się, że możemy Was tutaj gościć. Temat bezpieczeństwa jest tematem bardzo ważnym wśród naszego społeczeństwa. Wierzę, że dzisiejsze spotkanie poszerzy Państwa wiedzę w tym obszarze- tak przybyłych gości powitał Tomasz Tomala - Szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury, a zarazem Przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, następnie głos zabrał Starosta Wielicki Adam Kociołek. Tak duże zainteresowanie tym wydarzeniem pokazuje, że świadomość seniorów wrasta. Mam nadzieję, że tego typu spotkania poprawią bezpieczeństwo na drodze w powiecie wielickim- pokreślił Starosta.

Głównym tematem spotkania było omówienie zdarzeń drogowych w powiecie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji - asp. sztab. Piotr Michniak i sierż sztab. Rafał Rydz zwrócili szczególną uwagę na sposób poruszania się po drogach zgodny z przepisami, na podstawowe wyposażenie rowerów oraz podkreślili obowiązek i ogromną korzyść stosowania elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Podczas spotkania uczestnicy wzięli udział w kontroli swojego czasu reakcji oraz jakości widzenia. Na zakończenie spotkania uczestnikom zostały wręczone elementy odblaskowe oraz certyfikaty potwierdzające uczestnictwo seniorów w tej akcji, a osoby, które przyjechały rowerami mogły skorzystać z bezpłatnego przeglądu technicznego roweru i uzupełnić ewentualne braki w jego oświetleniu.

Akcja została zorganizowana w celu zbudowania wśród seniorów poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych na drodze, w wymiarze lokalnym i ogólnospołecznym.

Ilość zdjęć w galerii: 8
Podziel się:
Zobacz więcej
MENU