Czwartek 27 czerwca, 2019 Imieniny: Maryla, Władysław, Maria, Cyryl, Cyprian, Emanuela
Wersja kontrastowa Wielkość czcionki

Aktualności

15-04-2019

Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny

W dniach 5-7 kwietnia 2019 roku w Kampusie Wielickim w Wieliczce odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny. Stratowało w nim 8 zespołów z pięciu województw Polski południowej.

Było to pięciu mistrzów województw małopolskiego - MUKS 18911 Unia Tarnów, świętokrzyskiego - AZS UJK Kielce, śląskiego - UKS 27 Katowice, podkarpackiego - Sokół Łańcut i dolnośląskiego - Śląsk Wrocław oraz trzy zespoły REGIS Wieliczka.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a wiele meczy było bardzo zaciętych. Najlepszym zespołem turnieju został ŚLĄSK Wrocław który zwyciężył we wszystkich spotkaniach zdobywając Puchar Solny. 2 miejsce w turnieju zajął zespól UKS 27 Katowice, trzecie po bardzo dobrym turnieju gospodarze UKS REGIS Wieliczka.

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami w turnieju byli zawodnicy wytypowani do ALL STARS: Filip Kucharski (WKS Śląsk Wrocław), Kajetan Kuczawski (UKS 27 Katowice), Maciej Kołaczkowski (Regis Wieliczka), Dominik Basa (AZS UJK Kielce), Mikołaj Banach (MUKS 1811 Unia Tranów), a MVP czyli najlepszym zawodnikiem turnieju został: Kacper Jaworski z WKS Śląsk Wrocław.

Tytuł króla strzelców uzyskał Mikołaj Banach z 120 pkt. (Unia Tarnów). Rozegrano również konkurs sprawnościowy, w którym startowało po dwóch zawodników z każdego zespołu. Wygrał zawodnik z UKS REGIS Wieliczka Jan Pisarski. W kolejnym konkursie rzutów osobistych wygrał Antoni Zarębski – AZS UJK Kielce.

W ceremonii otwarcia i zamknięcia turnieju brali udział sekretarz Powiatu Wielickiego Tadeusz Luraniec, członek zarządu Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki Dariusz Zawiślan oraz prezes Powiatowego Parku Rozwoju zarządzającego obiektami Kampusu Wielickiego, w którym odbywał się turniej Robert Gabryś.

W turnieju przez trzy dni uczestniczyło ponad 110 zawodników oraz trenerzy. Na widowni przez cały turniej dopingowało przez cały turniej w sumie kilkuset kibiców głownie rodziców i młodzież z Wieliczki.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Wielickiego i Miasta i Gminy Wieliczka.