Czwartek 25 kwietnia, 2024 Imieniny: Marek, Jarosław
Unia Europejska

Aktualności

12-11-2012

Wieża Wolności

W Krakowie odbyły się „Turnieje Szachowe o Wieżę Wolności 1918” – Mistrzostwa Małopolski Juniorów w Szachach Aktywnych i Błyskawicznych, których tradycyjnie organizatorem był.

W pierwszym dniu miał miejsce turniej drużynowy w grze błyskawicznej. Przedstawiciele MKS MOS Wieliczka w składzie: Marcelina Tracz, Konrad Buś , Bartosz Ślęczka i Jan Paweł Gawor zajęli II miejsce na podium. W drugim dniu, gdzie miał miejsce turniej indywidualny szachach szybkich, wielu przedstawicieli wielickiego klubu wróciło do domu z pucharami. W grupie najmłodszej C8 - II miejsce zajął Florian Wrona, a III Wiktor Salawa, Kamil Knapik był 9, Adam Chulist 10, Antoni Apryjas 15, zaś Tytus Compała 16. Wśród dziewczynek w najmłodszej grupie Izabela Janiak zajęła II miejsce uzyskując 3,5 pkt. W grupie C10 I miejsce zajął Jan Golenia, IV - Jan Paweł Gawor, Wojciech Krawczyk był 7, a Wojciech Golenia 8. Wśród dziewczynek w tej grupie wiekowej Zuzanna Salawa zajęła 8 lokatę. W grupie C12 Mikołaj Knapik był 10, a wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej Michalina Dębowska zajęła I miejsce. W grupie C14 Sebastian Kużma zajął 6 lokatę, a Artur Kalemba 9. Zaś w grupie C16 Konrad Buś zajął II miejsce. W ostatnim dniu odbył się indywidualny turniej w szachach błyskawicznych. Przedstawiciele MKS MOS Wieliczka pokazali w nim również swoje wysokie umiejętności szachowe. W grupie C8 Florian Wrona zajął III miejsce, Miłosz Dębowski był 5, Adam Chulist - 6, a Tytus Compała -7. Zaś w grupie wiekowej C10 Wojciech Golenia zajął II miejsce, Jan Paweł Gawor- III, a Jan Golenia był IV. W grupie wiekowej D 12 Michalina Dębowska zdobyła II miejsce. A w najstarszej grupie wiekowej Konrad Buś uzyskał III lokatę. JDS