Sobota 20 kwietnia, 2024 Imieniny: Czesław, Agnieszka, Marian, Czech
Unia Europejska

Aktualności

19-12-2011

Spartakus mistrzem Polski

Bardzo dobrze spisała się drużyna badmintonistek z Niepołomic podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Zespół w składzie: Edyta Mietła, Justyna Rachowicz, Kamila Morawska, Emilia Jaworska zdobył złoty medal Mistrzostw Polski po ogromnie zaciętych pojedynkach singlowych i podwójnych pozostawiając za sobą faworyzowane ekipy z całej Polski.

Droga drużyny Spartakusa do złotego medalu była bardzo emocjonująca. Drużynowe Mistrzostwa Polski rozgrywane są systemem pucharowym. Pomiędzy zespołami rozgrywanych jest 5 gier - trzy gry pojedyncze oraz dwie gry podwójne. Pojedynki toczone są na przemian do trzech wygranych gier. W ćwierćfinale drużyna z Niepołomic wygrała z gospodarzami turnieju – zespołem UKS Sokół Ropczyce 3-1. Już w pierwszym meczu doszło do konfrontacji w grze pojedynczej dziewcząt pomiędzy Edytą Mietła (nr 3 w obecnym rankingu) a Joanną Stanisz (nr1). Edyta nie sprostała obecnej mistrzyni Polski przegrywając 0-2 (16-21,11-21). Następnie do gry wyszły dziewczęta w grze podwójnej. Emilia Jaworska i Edyta Mietła po bardzo wyrównanym pojedynku pokonały parę Joanna Stanisz i Kinga Gurz 2-0 (27-25,23-21). W drugiej grze pojedynczej zawodniczka Spartakusa Justyna Rachowicz gładko pokonała Kingę Gurz 2-0 (21-5,21-9). Decydujący punkt zdobyła druga para deblowa Kamila Morawska wraz z Justyną Rachowicz. Zwycięstwo 3-1 pozwoliło znaleźć się dziewczętom w półfinale, gdzie spotkały się z zespołem z województwa lubelskiego – drużyną UKS KIKO Zamość. W pierwszej grze pojedynczej Kamila Morawska z MKS Spartakus Niepołomice łatwo wygrała z Wiktorią Zapora 2-0 (21-8,21-10). Następnie debel dziewcząt Emilia Jaworska wraz z Edytą Mietłą przegrał z parą Daria Gujska – Kinga Palonka 0-2/15-21,18-21/.Po pierwszych dwóch grach było w meczu 1-1. Justyna Rachowicz w drugiej grze pojedynczej pokonała Klaudię Pikużińską 2-0 (21-19,21-15) i wyprowadziła zespół na prowadzenie 2-1. Drugi debel dziewcząt Kamila Morawska/Justyna Rachowicz pokonały Sandrę Kudyk/Klaudię Pikużińską 2-0 (21-15,21-16). Ostatecznie badmintonistki Spartakusa Niepołomice pokonały drużynę z Zamościa 3-1. Awans do finału stał się faktem. W finale niepołomiczanki spotkały się z drużyną z Białegostoku - zespołem UKS Hubal - mistrzem Polski z ubiegłego roku. Pierwsza gra. Edyta Mietła gra z Justyną Lenczewską. W pierwszym secie Edyta przegrywa 21-8. W drugim pokonuje przeciwniczkę 21-11. Trzeci set to horror. Każda z dziewcząt idą punkt za punkt. W końcówce po wspaniałych atakach Edyty wychodzi na prowadzenie 20-15. Wydaje się, że to koniec, ale przeciwniczka wyrównuje. Jednak to zawodniczka Spartakusa wykazała się większą odpornością psychiczną wygrywając decydującego seta 24-22 i cały pojedynek po 36 minutach gry.1-0 dla naszego zespołu. Do drugiej gry wyszły Magda Konieczna/Justyna Lenczewska oraz Kamila Morawska/Justyna Rachowicz. Dziewczyny po znakomicie rozegranym meczu pod względem taktycznym niespodziewanie ograły debel z Białegostoku 2-1 (15-21,21-10,21-17). Zespół z Niepołomic prowadził w finale 2-0. W drugim singlu Justyna Rachowicz nie sprostała Magdzie Koniecznej ulegając 0-2 (17-21,16-21). W drugiej grze podwójnej para ze Spartakusa Emilia Jaworska/Edyta Mietła pokonały parę Izabela Kieżel /Julia Rybałt 2-0 (24-22,28-26). Niepołomiczanki wygrywają z faworyzowanymi dziewczynami z Białegostoku 3-1, rewanżując się za ubiegłoroczny finał. To pierwszy złoty medal dziewcząt w rozgrywkach klubowych drużynowych. Trenerami zespołu są: Kamilla Sagan-Gałązka i Robert Fraś.