Czwartek 19 lipca, 2018 Imieniny: Wincenty, Wodzisław, Marcin, Rufin
Unia Europejska
Wersja kontrastowa Wielkość czcionki

Aktualności

12-10-2017

Oblicza Internetu

- W gronie pasażerów na lotnisku był mężczyzna, który w jednej ręce trzymał mniej więcej roczne dziecko, drugą przewijał wiadomości w smartfonie. Zdziwiłam się, że dziecko jest takie spokojne i nie płacze, bo trwało to długo. Okazało się, że miało ono w rękach tablet, w którym coś oglądało – opisywała Agnieszka Filipiak sytuację, która stanowiła jedną z inspiracji konferencji „Cyberprzestrzeń – uwikłani w wirtualną rzeczywistość”.

Konferencja dotyczyła uzależnień od komputera, Internetu, gier komputerowych oraz portali społecznościowych przez dzieci i młodzież. Osoby uczestniczące w konferencji mogły w jej trakcie dowiedzie się jakie są objawy patologicznego używania komputera, jak rozpoznać zachowani nałogowe, co sprawia, że gry komputerowe są tak wciągające, jak wirtualny świat zmienia sposób funkcjonowania młodego człowieka, ale także jakie szanse i zagrożenia niesie za sobą korzystanie z Internetu, jak również to, w jaki sposób zaktywizować młodego człowieka do innych działań niż te, z którymi styka się codziennie w wirtualnym świecie.

Prelegenci, którzy wystąpili podczas konferencji, to osoby pracujące na co dzień z młodzieżą „uwikłaną” w cyberprzestrzeń, byli wśród nich psycholodzy, terapeuci, wychowawcy, pedagodzy, a także przedstawiciel Policji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Powiatu Wielickiego z przewodniczącym RPW Markiem Burdą i członkiem Zarządu PW Romanem Wcisło, placówek oświatowych, pomocy społecznej z całego województwa małopolskiego, a także rodzice i opiekunowie.

 

(AF)

Ilość zdjęć w galerii: 9
Podziel się:
Zobacz więcej
MENU